ThermTec Cyclops 335 SE
Cyclops 335 SE este cel mai nou monocular cu termoviziune din seria Cyclops, echipat cu un detector cu NETD sub 20 mK, care oferă o calitate excelentă a imaginii. Algoritmii AI cu auto-învățare contribuie la o stabilitate din ce în ce mai bună a imaginii țintelor în timpul utilizării.
Dispozitivul este dotat cu un obiectiv de 35 mm și oferă o distanță de detecție de până la 1800 m, permițând identificarea facilă a vânatului atât în teren deschis, cât și în zone cu vegetație densă. În plus, Cyclops 335 SE integrează funcții avansate și o utilizare optimizată, concepute pentru a îmbunătăți experiența de vânătoare.

Specificații tehnice
| Caracteristică | Cyclops 335 SE |
|---|---|
| Tip dispozitiv | Monocular termic |
| Rezoluție senzor | 384 × 288 |
| Pasul pixelului | 12 µm |
| Sensibilitate termică (NETD) | ≤ 20 mK |
| Rată cadre | 50 Hz |
| Obiectiv | 35 mm / F1.0 |
| Distanță de detecție | Până la 1800 m |
| Câmp vizual | 7.5° × 5.6° |
| Mărire | 3.3× |
| Zoom digital | 1–4× continuu |
| Afișaj | AMOLED 1024 × 768, 0.39″ |
| Memorie internă | 64 GB |
| Wi-Fi | Da |
| Autonomie | Până la 16 ore |
| Grad de protecție | IP67 |
| Greutate | 522 g |
| Dimensiuni | 196.4 × 63.8 × 64.1 mm |














